A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ гуманітарного розвитку
Феодосіївської сільської ради
Обухівського району Київської області

Серпнева онлайн - конференція "Освіта сьогодення"

Дата: 30.08.2022 14:44
Кількість переглядів: 91

29 серпня 2022 року

відбулась  серпнева конференція

педагогічних працівників

"Освіта сьогодення"

 

 

Фото без опису

В заході взяли участь:

Феодосіївський сільський голова Микола Пянчук,

начальник відділу гуманітарного розвитку Феодосіївської сільської ради Микола Неруш, 

керівники та педагоги закладів освіти Феодосіївської сільської ради,

директор КЗ ІРЦ Людмила Крюкова, 

завідувач сектором культури і туризму Юлія Білоусенко, 

працівники відділу гуманіарного розвитку.

 

Розглянуто чотири блоки питань:

- Безпека учасників навчально-виховного процесу.

- Діяльність дошкільних освітніх установ та школи І ступеня.

- Виховний та соціокультурний простір освіти в сучасних реаліях.

- Психологічний супровід учасників навчально-виховного процесу.

 

Сільський голова Микола Пянчук зазначив, що сьогодення внесло корективи в освітянське життя та незмінним лишилося те, що усі ми маємо працювати заради наших дітей. Наголосив на важливості підтримки органами влади закладів освіти у період дії воєнного часу. 

 

Микола Неруш акцентував увагу учасників наради на дотриманні нормативно-правових документів в огранізації освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні. Зазначив, що головним завданням освіти є консолідація зусиль влади, закладів освіти та громадськості з метою забезпечення необхідних умов для розвитку, освіти, повноцінної соціалізації дітей і створення безпечного освітнього середовища.

Рішенням сесії Феодосіївської сільської ради обговорено та прийнято ряд програм щодо гуманітарних питань, які тісно переплітаються з освітніми питаннями. Зокрема Програма розвитку освіти, культури, фізкультури та спорту, національно - патріотичного виховання. На жаль, війна розв’язана країною агресором, в значній мірі зруйнувала створену систему роботи, негативно вплинула на якість як органу управління так і педагогічних працівників, здобувачів освіти та батьківську громадськість. Значна кількість наших вихованців змушені були покинути домівки, шукати прихисток в інших, більш безпечних місцях України та за межами держави. Варто зазначити, що перебуваючи в закладах освіти іноземних держав наші діти зарекомендували себе як молоді компетентні люди, які мають міцний запас знань і в багатьох випадках не поступаються своїми знаннями іноземним одноліткам, навіть переважають їх за твердженням учителів місцевих шкіл.

Головний спеціаліст відділу гуманітарного розвитку Лариса Букоємська проінформувала про основні питання, які були розглянуті на Міжнародній серпневій педагогічній науково-практичній конференції «Освіта, освітяни – незламні у війні», що відбулась 18 серпня 2022 року в м. Буча, форми організації освітнього процесу в умовах військового стану, ознайомила з платформами відкритих онлайн-курсів для організації самоосвіти педагогів, цифровими інструментами для вирішення навчальних завдань, інформаційними ресурсами для організації дистанційного навчання, нормативно-правовою базою в умовах воєнного стану в Україні.

Директор КЗ ІРЦ Людмила Крюкова проінформувала про основні напрямки діяльності ІРЦ та нагадала,що у стані війни діти належать до найвразливішої категорії населення. Перебуваючи в небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи в нових соціальних умовах. Надала Методичні рекомендації щодо діяльності психологічної служби в закладах освіти Феодосіївської громади, які включені до Проекту Рішення.

Завідувач сектору культури та туризму Юлія Білоусенко проінформувала присутніх про результати діяльності Феодосіївського сільського територіального відділення МАН та досягнення у Всеукраїнських учнівських олімпіадах учнів громади у 2021/2022 навчальному році. Також довела до відома учасників заходу методичні рекомендації Міністерства освіти України щодо організації виховного процесу в закладах освіти у 2022/2023 н. р., наголосивши на особливій необхідності реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти, зважаючи на війну росії проти України, та необхідності розвитку в учнів критичного мислення для протидії маніпулятивним впливам в умовах інформаційної війни.

Присутніх було ознайомлено з онлайн-платформами, матерілами та формами організації заходів, які корисно використовувати під час виховного процесу в закладах освіти громади. На завершення доповіді, Юлія Валеріївна запросила представників закладів освіти долучитися до онлайн флешмобу "Сильні.Вільні.Незалежні", організованого Відділом гуманітарного розвитку Феодосіївської громади.

 

 

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

серпневої конференції педагогічних працівників відділу гуманітарного розвитку Феодосіївської сільської ради Обухівського району Київської області

 

29 серпня 2022 року с.Хотів

 

Про підсумки роботи відділу гуманітарного

розвитку Феодосіївської сільської ради

Обухівського району Київської області

у 2021/2022 навчальному році та основні

завдання на 2022/2023 навчальний рік

 

1. Постійно діючій комісії по обстеженню закладів освіти Феодосіївської сільської ради та комісії з надзвичайних ситуацій громади, відповідно до рекомендацій забезпечити навчально-виховний процес в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Протягом року

2. Керівникам закладів освіти:

2.1. Неухильно дотримуватися рекомендацій учасниками навчально-виховного процесу в разі проведення очної або змішаної форм навчання при оголошенні повітряної тривоги. Провести тренувальні заходи з метою запобігання скупчення осіб при здійсненні евакуаційних заходів.

 

2.2. Вийти з пропозицією на сесію Феодосіївської сільської ради або виконавчого комітету ради щодо виділення коштів на закупівлю обладнання для облаштування «Класу Безпеки» відповідно до рекомендацій ДСНС.

 

2.3. Надати право самостійно приймати рішення щодо організації навчально - виховного процесу, формування розкладу уроків, тривалість перерв, змінність навчання за погодженням педагогічної ради.

 

2.4. Постійно інформувати батьків та осіб, які їх замінюють щодо змін в навчально - виховному процесі та залучити їх до освітнього процесу в межах чинного освітнього законодавства. Створити постійно діючий батьківський орган з метою інформування та координації спільних дій.

 

2.5. Створити ефективну модель онлайн навчання з використанням сучасних цифрових інструментів та з метою надання методичної допомоги та здійснення управлінського контролю за його проведення.

 

2.6. Взяти до неухильного виконання Указу Президента України від 16 березня 2022 No143/2022 «Про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії російської федерації проти України». Постійно впроваджувати в практику роботи напрямки національно-патріотичного виховання.

 

2.7. При проведенні виховних заходів, роботи гуртків, спортивних секцій дотримуватися вимог рекомендацій щодо роботи в умовах воєнного стану, кількісного складу учасників та за письмовою згодою батьків.

 

2.8. Забезпечити інформаційне наповнення сайтів відділу гуманітарного розвитку та закладів дошкільної та загальної середньої освіти з метою широкого інформування про свою діяльність.

 

2.9. Створити шкільний онлайн кабінет психолога для надання психологічної підтримки учасникам навчально-виховного процесу. Розміщувати інформацію в батьківських групах та класних спільнотах.

 

2.10. Долучати працівників психологічної служби до проведення «Ранкових зустрічей» (згідно НУШ) з застосуванням психологічних технік зняття емоційної напруги та успішної адаптації учнів до шкільного навчання.

 

2.11. Проаналізувати якість діяльності філій МАН та розробити ефективну модель науково – дослідницької діяльності в ЗЗСО громади.

 

2.12. Організувати та провести міжшкільну конференцію лідерів учнівського самоврядування.

 

2.13. Організувати проведення шкільного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад.

Протягом року

 

3. Відділу гуманітарного розвитку ради спільно з адміністрацією закладів забезпечити проходження опалювального сезону, здійснити заходи протипожежної безпеки та забезпечити охорону приміщень. Заборонити перебування невідомих осіб у приміщення закладів без дозволу адміністрації.

Протягом року

 

4. Інклюзивно-ресурсному центру Феодосіївської сільської ради тримати під постійним контролем та забезпечувати психологічний супровід здобувачів освіти.

Протягом року

 

5. Практичним психологам та соціальним педагогам закладів освіти при річному плануванні взяти до уваги Методичні рекомендації щодо діяльності психологічної служби в системі освіти в 2022-2023 навчальному році (Лист МОН від 02.08.2022 №1/8794-22).

Протягом року

 

6. Заступникам з виховної роботи закладів загальної середньої освіти спільно з класними керівниками та працівниками психологічної служби ЗЗСО та адміністраціям ЗДО вивчити контингент учнів (дітей). Впорядкувати соціальні паспорти закладів згідно форми, що додається. Долучити категорії дітей, що є учнями (дітьми) ЗЗСО (ЗДО), що перебувають за межами держави, чи в інших регіонах.

Протягом року

 

7. Практичним психологам та соціальним педагогам закладів освіти активізувати діагностичну, профілактичну та просвітницьку роботу, залучати ресурси ІРЦ для якісного психологічного супроводу дітей окремих категорій. Систематично долучатися до навчальних курсів та вебінарів на різних онлайн освітянських платформах

Протягом року

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Вхід для адміністратора