A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ гуманітарного розвитку
Феодосіївської сільської ради
Обухівського району Київської області

Ляльки майстринь Феодосіївської громади прикрашають виставку в Національному заповіднику "Софія Київська"

Дата: 12.09.2022 10:23
Кількість переглядів: 144

10 вересня 2022 р. майстрині Феодосіївської громади взяли участь у виставці авторської ляльки «Князівни та Княгині» в рамках фестивалю «Княжа родина» у Національному заповіднику «Софія Київська»
Шість років тому Національний заповідник «Софія Київська» започаткував щорічний фестиваль «Княжа родина/Regio genus», мета якого — продемонструвати на прикладі родоводу київських князів від Ольги, Святослава, Володимира, Ярослава, а також їхніх дружин та нащадків зв’язки і взаємовплив між Руссю-Україною та іншими європейськими державами.

Фото без опису

Ідея та реалізація унікальної виставки «Князівни та Княгині» належить міжнародному колективу майстринь на чолі з Ніною Хаген (м. Осло, Норвегія) та Тетяною Золочевською (м. Бремен, Німеччина). 

Цьогоріч вперше участь у виставці взяли представники Творчої майстерні Феодосіївської громади Лариса Дідик, Олена Громова та Ірина Климова. Знаково для нашої громади, що вчителька історії Лісниківської ЗОШ ім. М. Грушевського долучила до цього і учнів старших класів, які також допомагали створювати образи половецької князівни Рогнеди (Горислава) та шведської принцеси Інгігерди (дружини Ярослава Мудрого).

Олена Громова, етнограф, членкиня спілки майстрів народного мистецтва зазначила, що участь у цій виставці для нас дуже важлива, адже ляльки будуть і надалі подорожувати не лише Україною, а й за її межами. Що є вкрай важливим у період сьогодення, коли ми боремося за свою незалежність та сувернітет. Світ повинен бачити нашу історію, наші традиції і наші витоки. Ми щиро вдячні організаторам виставки з Норвегії та Німеччини, а також працівникам НЗ “Софія Київська” за можливість представляти наші роботи у цьому святому історичному місці.
Народна майстриня із с. Хотів, Лариса Дідик, на відкритті виставки зауважила, що всі майстрині перш ніж відтворити образ князівни чи княгині працювали з історичними документами і глибоко вивчали  ці історичні постаті. Вони затратили кілька місяців на пошук свого стилю, пізнання себе, пізнання історії костюму. А тому ми впевнені, що відвідувачі з вдячністю оцінять роботу майстринь. Багато робіт, які були заявлені на виставці не потрапили на цю виставку. Так як як окремі майстри залишилися на окупованих територіях, а деякі змушені були виїхати залишивши ляльки там. 
    Керівник студії ЦКМ с. Лісники Феодосіївської ТГ, Ірина Климова, сказала, що учні, учасники гуртків готують ще ляльки, на історичних матеріалах, які поїдуть представляти нашу громаду за межами України. Наші учасники у цій роботі вивчають історію княжого костюма, етнологію рідного краю і це вкрай важливо і цікаво для них. Особливо у сьогоденні, бо відчувають себе справжніми українцями. 

    Загалом на виставці представлено близько 70 ляльок, які спеціально виготовили понад 40 майстринь, багато з яких є учасницями Національної спілки народних майстрів України. Кожна лялька — унікальний витвір, що уособлює рішучих і вольових жінок, свого роду, праматерів нашої державності. 

    Спираючись на дослідження з історії вбрання, майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули її в стилізовані шати візантійських царівен, княгинь Русі-України, скандинавських та німецьких принцес та королев, поєднаних з образами українських берегинь. 
 
Виставка проходитиме у Національному заповіднику «Софія Київська»  протягом вересня-жовтня 2022 року. Завітайте!


« повернутися

Вхід для адміністратора