Арт-терапія

Дата: 25.10.2022 09:49

Якщо ви вдома і в душі щось не так — смуток, печаль, туга чи злість на себе і світ — треба терміново зайнятися самолікуванням.

Ось кілька рецептів  арт-терапії:

1. Треба щось порізати і знову поклеїти. Знайдіть старі журнали, упаковки або просто коробки і уявіть, що ріжете на дрібні частини свій поганий стан. Робіть рівно стільки, поки не відчуєте, що більше не треба. А потім, озброївшись клеєм, створіть зі шматочків картину нового настрою.

2. Якщо ви відчуваєте, що не можете зрозуміти або зробити вибір, і від цього Вам тривожно і складно, якщо думки немов тікають від Вас і Вам складно повернути контроль над собою, — саме час взяти чорний маркер і великий аркуш паперу і почати малювати свій повторюваний орнамент порядку. Можливо, це не буде відразу просто, але якісь елементи Вам точно сподобаються, і ось з них на новому місці вже можна створити порядок заново. При бажанні і розмалювати його.

3. Якщо Вам складно знайти спільну мову з домашніми, вони дратують і дратують, у Вас немов закінчується терпіння, — ось тут саме час мотати. Знайдіть будь-які нитки або можна купити спеціальні нитки для гармонії і намотайте маленькі клубочки. Зробіть їх стільки, щоб Ваше роздратування пішло, і тоді з них можна щось створити. Декор або закладки для книг — тут вже справа фантазії. У  арт-терапії безліч рецептів, що з покоління в покоління рятували від різних станів. Так чому ж нам не взяти найкраще з минулого?

А ще корисно малювати! Малюй якщо:

• Паніка — малюй каракулі і замальовуй їх;
  • Страшно — промалюй страх багато разів, зменшуючи його;
  • Роздратований — штрихуй щосили;
  • Тривожно — відмалюй тривогу колами;
  • Нудно — малюй вигаданих персонажів;
  • Самотньо — малюй портрети;
  • Депресивно — намалюй абстракції з 8 кольорів;
  • Дезорієнтований — малюй чорно-білі візерунки.

Будемо здорові!