Ігри та вправи для розвитку емоційного інтелекту в дітей від 5 років (частина 2)

Дата: 10.03.2023 09:31

*​​Ігри та вправи для розвитку емоційного інтелекту в дітей від 5 років*

Частина 2

*🧭1. Емоційний компас*

•Цікава гра для всієї родини, де кожен вгадує емоції. Гравець отримує вісім карток (смуток, радість, гнів, відраза, подив, страх, інтерес, образа). Перелік можна доповнювати і змінювати. Головне, щоб у
всіх учасників був однаковий набір карток.

📌Правила: кожен гравець придумує слово, ситуацію або поняття, які асоціюються в нього з емоцією. Потім він викладає картку в коло сорочкою вгору. Решта повинні відгадати, що це за емоція.

•У цій грі діти легко розкривають свої емоції. А батьки можуть
дізнатися про невідповідність свого сприйняття з дитячим баченням світу. Наприклад, перший день у школі може викликати в дитини страх або злість. А в мами перше вересня буде асоціюватися з радістю.

*😳2. Я здивуюся, якщо...*

•Суть гри проста. Ви видумуєте кумедні ситуації, які можуть викликати подив.

📌Наприклад, я здивуюся, якщо ти одягнеш моє плаття. Я здивуюся, якщо тато повернеться додому в костюмі супергероя. І так далі.

•Це не тільки можливість повеселитися, а й відмінне тренування уяви і винахідливості. Гра так само допомагає дітям зрозуміти, що
таке «очікуване» і «несподіване».

*🤪3. Шість емоцій на моєму обличчі*

•Позмагайтеся, в кого краще виходить зображати всі емоції: гнів, радість, страх, огиду, смуток, інтерес, здивування і так далі.

•Можна робити перед дзеркалом або показувати одне одному. Весело, правда ж?

*🤓4. Вгадай емоцію*

•Всі учасники по черзі зображають емоцію, а інші намагаються вгадати. Грати можна удвох і в компанії.

*🖼5. Читаємо емоції з картинки*

•Візьміть книгу із зображенням людей. Можна використовувати
спеціальну літературу, саморобний альбом із картинками з інтернету і
навіть звичайний журнал або газету.

•Спробуйте разом із дитиною визначити, які емоції відчуває людина на фото або на малюнку.
Обговоріть свої здогадки.

👉🏻Уміння вгадувати емоції по обличчю допоможе у спілкуванні з людьми. У такі ігри можна грати скрізь: на вулиці, в музеї, вдома.

_Юлія