#ПроСвоїх – Майстрині творчої майстерні Феодосіївської громади та їх роботи, присвячені Великодню
21 квітня кожного року відзначається Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності. Свято з’явилось у 2002 році, а у 2017 році Організація Об’єднаних Націй проголосила його міжнародним днем.
Цього року відзначення Всесвітнього дня творчості припало на Великодній тиждень. Тому сьогодні ми з радістю поділимося з нашими читачами розповіддю про вироби до Великодня майстринь Творчої майстерні Феодосіївської громади.
Ірина Клименко – художниця із села Рославичі, член Київської спілки художників України - створила об’ємне Великоднє яйце, яке прикрашає Монастир на честь святителя Нектарія Егінського ( Хутір Ясний, с.Ходосівка).
«На одній стороні я написала дерево життя. На іншій - логотип ПЦУ, вписаний в орнамент, який є на стіні Софії Київської. По боках яйце також оздоблене петриківкою.» - говорить пані Ірина.
Наталія Пономаренко – майстриня народного мистецтва, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, керівник студії петриківського розпису «Магія кольорів» - вразила всіх великою писанкою, розписаною символікою на тлі державного прапора України. Майстриня поділилася значеннями кожного з символів:
Сонце – життя,
Хліб – духовна сутність нашого народу,
Жолудь і листя дуба – сила.
Рожевий колір – колір козацького прапору,
Піксель – колір сучасних захисників.
"Рожева козацька стрічка об’єднує минуле і сьогодення. По центру великий жовтий хрест, який уособлює перемогу світла і життя." - зазначила майстриня
У створенні Феодосіївської писанки активну участь брали учениці пані Наталії, які займаються у студії українського декоративного розпису в Центрі культури та мистецтв села Ходосівка. Писанка вийшла цікавою і приваблює всіх довкола .
Також ми не можемо не розповісти про ляльки-мотанки, виконані в традиційній техніці з інтерпретацією на тему Великодня.
Ася Аландаренко створила чарівні Великодні ляльки-мотанки. В руках одна з ляльок тримає писанку, інша - великодній кошик. По центру мотанки - великий жовтий хрест, який уособлює перемогу світла і життя нал смертю. Свої роботи пані Ася презентувала на великодньому ярмарку у Національному музеї народної архітектури та побуту України (с. Пирогів).
Лариса Дідик із села Хотів також займається виготовленням ляльок-мотанок. Пані Лариса закомпонувала голову ляльки розписаною деревʼяною писанкою та зафіксувала все рожевою стрічкою яка символізує козацький прапор, а також за повірʼями обʼєднує минуле і сьогодення.
Роботи нашої майстрині експонуються не лише в Україні, а й далеко за її межами. Зовсім нещодавно Лариса Дідик отримала сертифікат зі Страсбургу за участь у Міжнародному культурно-мистецькому проєкті "Українські ляльки мандрують світом". Адже саме її лялька була подарована депутатами Європарламенту Президентці Європарламенту Роберті Метцолі.
Сподіваємося, що завдяки такій культурній дипломатії Україну і надалі будуть підтримувати у всьому світі!
А ми будемо підримувати наших митців, майстрів та культурних діячів, захоплюватися їхніми роботами та творчістю. Адже поки російські загарбники на окупованих територіях знищують українську культуру - народні майстрині та працівники культури докладають рук аби зберегти та популяризувати українські традиції.
Ірина БУЦИК, журналістка Хотівського академічного ліцею імені Левка Лук'яненка