8 травня – День пам'яті та примирення
8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення. Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Україна також приєдналася до європейської традиції відзначення цієї дати.
У цей День у населених пунктах Феодосіївської громади, відбулися мітинг із вшанування пам’яті загиблих у Других світовій війні.
На мітингах були присутні депутати сільської ради, працівники відділів Феодосіївської сільської ради, закладів культури, учні та вчителі ліцеїв громади, місцеві жителі.
Друга світова охопила значну частину планети. Участь у ній взяла 61 держава. Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. За інформацією Українського інституту національної пам’яті ціна цього внеску – надзвичайні втрати впродовж 1939–1945 років серед українців та інших народів, які жили на території України. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Тому ми добре знаємо ціну війни.
8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками…
Ми вклоняємося всім, хто загинув смертю хоробрих на фронтах, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, хто пішов з життя від ран, хвороб і голоду.
Маємо зберігати у своїх серцях пам’ять про односельців і всіх, хто загинув у Другій світовій війні, хто боровся з німецьким фашизмом. Бо саме так наші нащадки будуть вшановувати пам’ять про сучасних героїв України, які зараз борються з російським фашизмом.