Огляд-конкурс читців закладів культури і освіти Феодосіївської громади «В сім’ї вольній, новій»
Поезія - це завжди про зворушливе, щире, справжнє.✨ Поезія Великого Кобзаря - це про щиру любов до України, про справжні цінності, про зворушливу українську душу.💙💛
Вона єднає українців вже не одне століття. Доказом цього став неймовірно душевний захід, що відбувся днями в Феодосіївській громаді. 🇺🇦
📔В актовій залі Хотівського академічного ліцею імені Левка Лукʼяненка зібралися шанувальники вічного слова Кобзаря. Знаково, що серед 48 учасників огляду-конкурсу читців Т.Г. Шевченка «В сімʼї вольній, новій» - жителі громади від 4 до 94 років!
✨Захід об'єднав не лише різних за віком, його організатори зробили неможливе - за допомогою штучного інтелекту оживили Тараса Шевченка, голос якого ніби пронісся крізь віки і долетів до актової зали, оздобленої автентичними рушниками та портретами Пророка Української Нації.
💬Із напутнім словом до присутніх також звернувся військовий капелан, настоятель храму Святого Миколая Чудотворця Михайло Предко.
🎨Особливу атмосферу заходу доповнила виставка дитячих робіт на Шевченківську тематику, яка зустрічала всіх учасників конкурсу. Свої картини представили вихованці: ✨художньої студії «Відтінки» (Хотівський ЦК);
✨ художньої студії «Барвисті мрії» (Хотівська філія Іванковичівської школи мистецтв).
🎨Експозицію робіт під назвою «Свою Україну любіть» презентувала студія живопису «Час творити» (с. Рославичі). Неймовірно, картини "Шевченко-воїн" та "Шевченко-кобзар" малювали всім селом.
✨Також тематичну виставку прикрасили роботи Олександра Охапкіна, які презентувала
💠Зоя Ружин, поетеса, Заслужений працівник культури України, голова всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць», а того дня - ще й поважний член журі конкурсу читців.
Загалом до складу журі конкурсу увійшли:
💠Дмитро Гончаренко - т.в.о. директора департаменту культури та туризму КОДА;
💠Володимир Ноженко - начальник Відділу гуманітарного розвитку Феодосіївської сільської ради;
💠Лариса Трояновська - акторка Київського академічного театру на Подолі, Заслужена артистка України;
💠Герман Архипов - актор, режисер, продюсер, професор, Заслужений діяч мистецтв України.
💠Спеціальною гостею заходу стала Наталія Бережна, член Національної Спілки Журналістів України та Національної Спілки Кінематографістів України.
✨І на декілька годин у залі запанувало Тарасове слово, його декламували дітки, школярики, читці поважного віку. І скільки любові, щирості, часом безпосередності випромінював кожен виступ, який із захопленням оголошувала ведуча заходу Наталія Носач.
У таких конкурсах - всі переможці. Кожен читець був щедро нагороджений оплесками вдячних глядачів та відзначений подарунками від організаторів заходу - Відділу гуманітарного розвитку (керівник В.Ноженко) та Центру культури Феодосіївської громади (керівник С. Громовий).
💠Грамоти в «спеціальних» номінаціях: за "мистецький дебют" отримали 4-річні читці.
💠А Галина Василівна Шкіль - найповажніша учасниця конкурсу - здобула звання «активного творчого Шевченколюба».
✨Право представляти нашу громаду на обласному етапі конкурсу отримала учениця Хотівського академічного ліцею імені Левка Лукʼяненка Катерина Векленко. Вона стала володаркою головної нагороди - Гран-прі конкурсу.✨
💬Як відзначила директор Хотівського академічного ліцею імені Левка Лукʼяненка Наталія Неруш, із кожним роком учасники конкурсу демонструють творче зростання, що також засвідчує важливість проведення таких заходів.
⚡На жаль, свої корективи в сценарій цього дивовижного за наповненням та суттю конкурсу внесла тривога. Дотримуючись заходів безпеки, всі його учасники пройшли до укриття - і там продовжило лунати Шевченкове слово - свій виступ презентувала найдосвідченіша учасниця - 94-річна пані Галина.
💛💙Такі миті засвідчують одкровення: українці - це непереможна нація. І спадають на думку пророчі слова Т.Г. Шевченка: "В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля".